Pojawił się już najnowszy, marcowy numer „Wpisu”. Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowany zbiór felietonów na aktualne tematy, a także serię artykułów poświęconych zagadnieniom historycznym. W związku z nadchodzącym Triduum Paschalnym zakończonym Świętami Zmartwychwstania Pańskiego i przypadającym w ich oktawie Świętem Miłosierdzia Bożego nie mogło zabraknąć przesłania na ten niezwykły czas. Znakomita felietonistka Jolanta Sosnowska przypomina nam, jak przeżywaliśmy Wielkanoce z Janem Pawłem II, który jak mało kto rozumiał tajemnicę Męki i Zmartwychwstania Jezusa... O Miłosierdziu Bożym i mistycznych objawieniach danych Siostrze Faustynie pisze świetny teolog ks. prof. Jan Machniak, zaś ks. dr Michał Damazyn przybliża nam historię spowiednika św. Faustyny – bł. ks. Michała Sopoćki, a także dzieje kultu Miłosierdzia Bożego. Prezentujemy także rewelacyjny artykuł prof. Andrzeja Nowaka, w którym wybitny historyk wyjaśnia nieporozumienia narosłe wokół koncepcji trójpodziału władzy. Ostrzega także przed nadużyciami władzy sądowniczej, przed czym przestrzegał już wybitny renesansowy pisarz polityczny Andrzej Frycz Modrzewski. W dzisiejszych czasach w kontekście próby złamania przez Parlament Europejski traktatów unijnych to zjawisko staje się wyjątkowo groźne... O niebezpieczeństwach związanych z potencjalnymi (i bardzo prawdopodobnymi) nadużyciami wynikającymi z narzucanych Polsce przepisów inspirowanych standardami unijnymi pisze znakomity publicysta Leszek Sosnowski. O naszej tożsamości narodowej przypomina nam prof. Krzysztof Ożóg, opisując doniosły moment dziejowy Chrztu Polski. Publikujemy także wywiady z prezesem zarządu KGHM Polska Miedź, jak również z Mateuszem Matyszkowiczem – wiceprezesem TVP. Marcowy „Wpis” to ponad 100 stron wciągającej lektury!
A ponadto: materiały promocyjne najnowszych książek „Białego Kruka”, propozycja prenumeraty „Wpisu”, propozycja internetowego zamawiania książek i wiosenny wiersz Leszka Długosza.
Trzeba przyznać, że lewackie media nad Wisłą, czyli media, które same nazwały się „głównego nurtu”, podczas pontyfikatu polskiego papieża Jana Pawła II trzymały w sprawach papieskich języki, pióra i kamery na wodzy. Póki Ojciec Święty żył, naprawdę rzadko zdarzał się jakiś napad na naszego Wielkiego Rodaka ze strony Jego ziomków, obojętnie jakiej byli orientacji (teraz, co innego – używają sobie po chamsku). W Niemczech natomiast niezbyt respektują swojego rodaka na tronie Piotrowym i to jeszcze za życia Benedykta XVI. I tam nie obywa się bez chamstwa, które w temacie papieskim jest jakby uprawnione. Dotyczy to nawet tak zdawałoby się szacownych i kulturalnych redakcji, jak np. „Die Welt”. Nie wiem czemu w Polsce określa się ten dziennik jako konserwatywno-prawicowy. Tym bardziej, że redakcja sama pisze o sobie: „liberalno-kosmopolityczna”.
więcej
Copyright © Biały Kruk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie materiały, informacje, pliki, zdjęcia itp. dostępne w serwisie chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie.
Cytaty możliwe są jedynie pod warunkiem podania źródła.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.